Tagged with " ax2012"
Ara 31, 2014 - Konu Dışı    1 Yorum

Mutlu Yıllar..

Bir süredir işlerdeki geçiş yoğunluğu nedeniyle konu yayımlayamıyorum. Bu yüzden bütün blog takipçilerimden özür dilerim. Yeni yılda umarım başarı bir geçişten sonra hızlı bir şekilde yeni konularla tekrar yazmaya devam edeceğim.

Takıldığınız konular ile ilgi “Soru-Cevap” bölümünde sorularını paylaşabilirsiniz.

Yeni yılın herkese mutluluk, huzur, sağlık, ve başarı getirmesi dileğiyle.

Mutlu yıllar…

Kas 20, 2014 - X++    Yorum Yok

Tarih Metodları (Date Methods)

Axapta üzerinde işlemler yaparken çok kez tarih işlemleriyle karşı karşıya kalırız. Bu durumla çözümler bulabilmek için çeşitli tarih fonksiyonlarından yararlanırız. Bende bu konuda bu fonksiyonlardan bahsetmeye çalışacağım.
Daha Fazla »

Kas 6, 2014 - Class, X++    Yorum Yok

Parm Method

Bu konumuzda parm metodlardan bahsedeceğiz. Tanım olarak açıklayacak olursak Parm metodlar uzun adıyla parametrik metodlar değer alıp değer döndüren metodlardır. Genellikle alınan değerleri bir yerden nesneden başka bir nesneye taşımak için kullanılırlar. Yani örnek verecek olursak bir classtaki bir değeri başka bir classa veya bir forma taşımak için parm metod yazılır ve istenilen yerlerden çağrılarak kullanır.
Daha Fazla »

Eki 28, 2014 - Soru - Cevap    17 Yorumlar

Soru – Cevap

Merhabalar Bloğumda takip edenlerin sorularına cevaplar verebilmek adına böyle bir bölüm olması gerektiğini düşündüm. Sorularını yorum kısmına yazabilirsiniz. Elimden geldiğinde açıklayıcı cevaplar vererek yardımcı olmaya çalışacağım. Sizlerde bu bölümden sorularını takip edebilirsiniz.

Sayfalar:12»